Autoservis a pneuservis v České Lípě Záruční a pozáruční servis

Záruční a pozáruční servis

Záruční servis i pozáruční servis můžete absolvovat u nás v autoservisu v České Lípě. Používáme kvalitní náhradní díly. Jako majitel vozidla máte povinnost dodržovat servisní intervaly stanovené výrobcem vozidla a zajistit řádné vedení záznamů v servisní knížce. Je potřeba také dbát na to, aby byly používány díly v originální kvalitě.

Záruční servis, záruky a servisní úkony

Výrobci automobilů nemohou dle nařízení EU podmiňovat platnost záruky opravami nebo servisem vozidla ve své vlastní síti nebo použitím svých vlastních značkových originálních náhradních dílů.

Proto v souladu s novými pravidly platnými od 1. června 2010 mohou spotřebitelé využívat neautorizovanou opravnu jako je náš autoservis v České Lípě.

Nemusíte se ničeho obávat a servisovat či nechat opravit své auto v našem autoservisu, a to jak v záruce, tak v průběhu prodloužené záruční lhůty, pokud takovou výrobce nebo prodejce zaručuje.

Evropská komise přijala dne 27. 5. 2010 nařízení komise (EU) č. 461/2010 – novou blokovou výjimku pro sektor motorových vozidel. Obecně řeší bloková výjimka to, že servisní prohlídky předepsané výrobcem vozidla, opravy a výměny provozem opotřebených dílů a opravy po haváriích může provádět i neautorizovaná opravna. Výrobce nesmí podmiňovat uznání záruky nutností jezdit do autorizovaného servisu

Výhody blokové vyjímky pro motoristu:

  • Majitel vozidla opravou v nezávislém (neznačkovém) autoservisu nepřijde o záruku a může výrazně ušetřit. Podmínkou je použití náhradních dílů v originální  prvovýrobní kvalitě nebo kvalitativně rovnocenných náhradních dílů, provádění všech servisních úkonů předepsaných výrobcem vozidla dle stanovených servisních intervalů a řádně vedený záznam v servisní knížce.
  • Značkový servis nesmí odmítnout uznání reklamace z důvodu údržby vozidla v nezávislém (neznačkovém) servisu.
  • Platnost zákonné (ani prodloužené) záruční lhůty na vozidlo nesmí být podmíněna povinností majitele provádět všechny opravy v síti autorizovaných (značkových) autoservisů.
  • Pokud by chtěl značkový servis platnost záruky zpochybnit, musí dokázat nekvalitní provádění údržby a použití dílů neoriginální kvality = důkazní břemeno je na jeho straně.

Pozáruční servis

Vy, jako majitel vozidla, máte díky blokové výjimce EU pro autoservisy možnost volby. Je jen na Vás, kde si Vaše vozidlo necháte opravit nebo provést pravidelnou údržbu. Výrobce vozidla nesmí vázat záruky a prodloužené záruky na servis prováděný pouze v autorizovaných servisech.

K náhledu: Bloková vyjímka EU –  platná do roku 2023