Brzdy – servis

Brzdový systém – opravy

Brzdový systém, jako nejdůležitější část na vozidle, je nutné udržovat ve 100% kondici a v bezvadném stavu. Proto na brzdy v našem autoservisu klademe velký důraz a kontrolujeme je při každé návštěvě.

Brzdový systém BOSCH, servis brzd

Nabízíme široký sortiment značek, nejčastěji však používáme ATE, FERODO nebo BOSCH.

Nedoporučujeme tedy používat značky dovozců autodílů, které jsou za lákavou cenu, avšak životnost a kvalita tomu odpovídá. Brzdový systém je třeba mít v bezvadném stavu.

Nejčastěji se vyměňují brzdové destičky a při každé druhé výměně destiček i brzdové kotouče. U starších vozidel pak přicházejí na řadu brzdové lanovody a další.

Brzdový systém – výměna brzdového obložení

Výměna brzdového obložení není snadným úkonem. Při demontáži brzdových třmenů je potřeba pořádně očistit veškeré dosedací plochy mezi třmenem a brzdovýma destičkama a natřít jej měděnou pastou, aby tak bylo zajištěno hladké fungování brzdícího třmenu.

Při výměně je potřeba dbát na jednotlivé detaily, protože i malá chyba může mít fatalní následky.

Brzdový systém BOSCH potřebuje kvalitní brzdovou kapalinu

Jako brzdící kapalinu používáme značku Castrol DOT 4.

Castrol Brake Fluid DOT 4

Castrol Brake Fluid DOT 4 je syntetická brzdová kapalina s vysokým bodem varu, která splňuje požadavky dle klasifikace SAE J1703, SAE J1704, FMVSS 116 DOT 4, ISO 4925 a Jis K 2233. Castrol Brake Fluid DOT 4 je navržena pro použití ve všech brzdových systémech včetně těch, které jsou vystaveny extrémním provozním podmínkám.

Splňuje specifikace:

  • ISO 4925
  • SAE J1703
  • SAE J1704
  • FMVSS 116 DOT 4
  • JIS K 2233
Elektrohydraulická brzda zvyšuje komfort brzdění

Hlavním znakem elektrohydraulické brzdy EHB je vyšší komfort brzdění. Variabilní regulace brzdného tlaku bez zásahu řidiče umožňuje uspořádat funkce v oblasti řízení vozidla, jako například adaptivní udržování nastavené jízdní rychlosti ACC, s cílem zajištění vyššího komfortu.